آزمونهای جامع هوش و شخصیت

مهارت های ارتباط و زندگی، دوران کرونا دکتر ابوالحسنی ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱ مرکز کرانه خرد
مهارت های ارتباط و زندگی، دوران کرونا
۹۹/۰۲/۲۵
مهارت های ارتباط و زندگی، دوران کرونا دکتر ابوالحسنی ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱ مرکز کرانه خرد
مهارتهای زندگی با کرونا
۹۹/۰۲/۲۷

آزمونهای جامع هوش و شخصیت

آزمونهای جامع هوش و شخصیت مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱

آزمونهای جامع هوش و شخصیت مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱

آزمونهای جامع هوش و شخصیت

 

آزمونهای جامع هوش و شخصیت چگونه می توانند، توصیه های مناسبی جهت حفظ یکپارچگی روان و محیط فرد ارائه دهند، تا در سالهای بعدی عمر ، شخص استرس کمتری به واسطه انتخاب شغل یا رشته تحصیلی در پیش داشته باشد.

  • چرا یک کودک یا نوجوان باهوش با ورود به دوره آموزشی خاصی تا حد شگفت آوری ضعیف عمل می کند؟
  • چرا یک تحصیل کرده هوشمند بعد از ورود با بازار کار رشته حسابداری به هیچ وجه قادر به رشد و پیشرفت و حتی رقابت ساده با همکاران هم ردیف خود نیست، و این عدم توانمندی به او حس کم هوش بودن یا ناتوانی میدهد؟

    آزمونهای جامع هوش و شخصیت مرکز مشاوره نوروفیدبک روانشناسی کرانه خرد ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱

    افراد با ویژگی های سرشتی مختلف ، توانایی های مختلفی در حیطه های عملکردی دارند. یکی از مهمترین این حیطه حیطه عملکرد هوشی است.

  • چرا یک کارمند بعد از تغییر شغل خود به سرعت می تواند پیشرفت کند؟
  • چرا یک دانش آموز ضعیف با نمرات حداقلی بعد از ورود به دانشگاه ناگهان دچار جهش درسی شده و با نمرات عالی و توانایی بالا از دانشگاه فارغ التحصیل می شود؟

در سیستم های رسمی آموزش و پرورش بنا بر هم شکلی افراد گذشته شده و عملکرد مطلوب نیز به همان ترتیب ، عملکردی همگن و یکنواخت تلقی می گردد. ولی واقعیت چیست؟

افراد با ویژگی های سرشتی مختلف ، توانایی های مختلفی در حیطه های عملکردی دارند. یکی از مهمترین این حیطه حیطه عملکرد هوشی است.

هوش یک ویژگی تقریبا ثابت ژنتیکی است،

هوش یک ویژگی تقریبا ثابت ژنتیکی است که با تعاملات محیطی تقویت یا تضعیف می گردد. که خود این عملکرد به مولفه های گوناگونی تقسیم می گردد.

در فرهنگهایی که تفاوتهای فردی چندان مقبول نبوده و اطاعت و همرنگی یک ارزش تلقی می گردد به ندرت به مولفه های تشکیل دهنده هوش پرداخته می شود. اما در واقع این مولفه ها نقش تعیین کننده تری نسبت به نمره هوش کلی در پیش بینی توانایی یک فرد برای موفقیت در یک رشته تحصیلی یا درخشندگی در یک حیطه شغلی دارند.

  • چگونه می شود فهمید فردی برای تحصیل در یک رشته خاص مناسب است یا نه؟
  • برای تصدی یک شغل خاص مناسب به شمار می رود یا نه؟

یک راه مرسوم و رایج توجه به هوش کلی است. و فرض بر این است که فرد اگر باهوش باشد از عهده تحصیل در هر رشته ای و تصدی هر شغلی بر خواهد آمد و هر ناکامی تحصیلی یا حرفه ای نتیجه ضعف و کمبود در زمینه هوش است.

این استنتاج در واقع به فاکتورهای متعددی مانند هوش، شخصیت، انگیزش و همینطور واقعیت های بازار کار بستگی دارد.
یکی از بهترین راهها برای ارزیابی این فاکتورها انجام آزمونهای جامع هوش و شخصیت است که با توجه به زمان بسیار کمتر و هزینه بسیار پایین تر نسبت به روشهای سعی و خطا می تواند اطلاعات مناسبی در اختیار فرد قرار دهد.

آزمونهای جامع هوش و شخصیت:

آزمونهای جامع هوش و شخصیت بر خلاف آزمونهای ساده ، علاوه بر نمره هوشی و گروه هوشی، اطلاعات بسیار عالی در مورد استعدادها ، توانایی ها، و همچنین نقاط ضعف و کمبودها را در اختیار می گذارند.

توانایی بالقوه فرد برای ارتباط با دیگران، توانایی تحصیلی برای انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی که نیازمند مطالعه و محفوظات است یا رشته های عملی و فنی، توانایی احتمالی فرد برای تحصیل در رشته های مهندسی و گرایشات مختلف آن، انتخاب مشاغلی مانند درمانگری، موسیقیدان یا نقاش شدن، نیاز به کار در محیط کم تردد و ساکت و یا انتخاب مشاغل شلوغ و پر ارتباط، توانایی تصدی مشاغل دقیق و حساس و یا پر استرس، توانایی خلاق بودن و پویایی در کار، یا نیاز به مشاغل کم تحرک و ثابت، از جمله اطلاعاتی است که با ارزیابی های آنها در آزمونهای جامع هوش و شخصیت می توان بدون صرف وقت زیاد و هدر دادن زمانهای حساس و پرارزش بدست آورد.

یک روانشاس متبحر می تواند با جمع بندی و تفسیر این اطلاعات بدست آمده از آزمونهای جامع هوش و شخصیت ، توصیه های مناسبی جهت حفظ یکپارچگی روان و محیط فرد ارائه دهد تا در سالهای بعدی عمر ، شخص استرس کمتری به واسطه انتخاب شغل یارشته تحصیلی در پیش داشته باشد.

دکتر مریم شاهرخی

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس یگیرید. ۰۹۳۶۰۲۲۷۱۴۱

مرکز مشاوره ، نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد

مرکز مشاوره ، نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد واقع در منطقه ۶ خیابان قائم مقام فراهانی کوچه دهم پلاک ۲۴ طبقه سوم، واحد ۱۰


درباره سایت


مرکز مشاوره ، نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد ، در سال ۱۳۹۶ و با بهره گیری از کادر مجرب شروع به کار کرد. مسئولیت فنی این مجموعه را دکتر مریم شاهرخی ،دانش آموخته روان شناسی بالینی عهده دار هستند. در این مرکز خدمات مشاوره تلفنی ، روان درمانی انفرادی ، مشاوره کودک و نوجوان ، مشاوره خانواده ، نوروفیدبک ، بیوفیدبک ، آزمون های روانشناختی ، کارورزی ، گفتار درمانی و بازی درمانی ارائه می گردد.

تماس با مرکز


تهران – خیابان شهید بهشتی ، خیابان قائم مقام فراهانی ، کوچه دهم، پلاک ۲۴ طبقه سوم، واحد ۱۰
تلفن تماس: ۸۸۵۲۲۴۱۰ – ۸۸۵۴۸۹۶۰

محمد پورعابدین
محمد پورعابدین
علاقه مند به علوم جدید و ناشناخته، طبیعت و گردشگری، هوا فضا و علوم ارتباطات.

دیدگاه ها بسته شده است