انواع مشاوره

tDCS
97/12/06
آزمونهای روان شناختی
97/12/06

انواع مشاوره

مرکز مشاوره کرانه خرد منطقه ۶

انواع مشاوره 

انواع مشاوره

مشاوره، اقدامی حمایتی بر پایهٔ علوم روان شناختی و ارتباطی در حمایت از فردی است که آسیب دیده یا در معرض آسیب قرار دارد. به عبارت دیگر مشاوره، کمک مشورتی، فکری و اطلاعاتی (مشاوره خانواده و ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره اجتماعی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تخصصی) همراه با آزادی دادن در گزینش راه حل، و احترام به فردی است که در شرایط انتخاب راه حل و تصمیم‌گیری قرار دارد یا در سازگاری با محیط اطراف خود دچار مشکل شده است. مشاوران، با استفاده از مهارت‌های کلامی و روان‌شناختی خود، از راه سعی در تقویت عزت نفس، تفکر مثبت و احساس سلامتی روان، تقویت قدرت روحی و آگاهی‌بخشی، به حل مشکل مددجو توسط خود او و با توجه به تفاوت‌های فردی و شرایط وی، کمک می‌کنند.

برخی ابعاد مشاوره روان شناختی عبارتند از:

مشاوره خانواده

که خود شامل مشاوره های پیش از ازدواج ،مشاوره زوجین، و مشاوره های مربوط به رودیدادهای زندگی مشترک می باشد.

مشاوره کود ک و نوجوان

شامل روش های فرزندپروی، آشنایی با ویژگی های رشدی کودکان در سنین مختلف و آموزش روش های تربیتی هر دوره سنی، درمان رفتارهای نابهنجار، ورود به دوره های حساسی مثل نوجوانی و ….می باشد.

مشاوره تحصیلی

شامل کمک به شناخت استعدادها و توان های ویژه فردی برای انتخاب مناسب اهداف تحصیلی و مطالعاتی، راهنمایی هایی در زمینه روش های برنامه ریزی و مدیریت زمان، روش های بهینه مطالعه و….می باشد.

مشاوره شغلی

شامل کمک به ایجاد تطابق بین توان ها و استعدادها و شغل و حرفه مورد علاقه، راهکارهای سازگاری با محیط های کاری، روش های کنترل استرس و فرسودگی های شغلی و…. می باشد.

 

 

تمامی امور مربوط به انواع مشاوره (مشاوره خانواده و ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره اجتماعی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره تخصصی) در مرکز مشاوره و روان شناسی کرانه خرد توسط کادری مجرب و کارآزموده انجام می شود. 

 

 


محمد پورعابدین
محمد پورعابدین
علاقه مند به علوم جدید و ناشناخته، طبیعت و گردشگری، هوا فضا و علوم ارتباطات.

دیدگاه ها بسته شده است