مشاوره خانواده

اضطراب-علائم-و-درمان-مرکز-مشاوره-نوروفیدبک-و-روانشناسی-کرانه-خرد-۱
اضطراب چیست علائم و درمان
۹۸/۰۳/۱۹
مشاوره کودک و نوجوان تلفنی / حضوری مرکز مشاوره نوروفیدبک کرانه خرد ۸۸۵۲۲۴۱۰
مشاوره کودک و نوجوان
۹۸/۰۳/۱۹

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد 88522410

مشاوره خانواده تلفنی مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد ۸۸۵۲۲۴۱۰

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره پیش از ازدواج

در حال حاضر اکثر افراد ضرورت مشاوره پیش از ازدواج و انتخاب را می دانند. با پیچیده تر شدن روابط انسانی انتخاب ها نیز دشوار تر شده اند وضرورت  سنجش های پیش از هر انتخابی بیش از پیش نمایان هستند، مراجعه دونفره به مشاوره  زمانی که هنوزارتباطی شکل نگرفته و پیشنهادی مطرح نگردیده نتیجه مناسبی نخواهد داشت.  همان طور که مراجعه افراد بعد از مدت ها حرف زدن و رابطه داشتن و شکل گرفتن علاقه، تاثیر چندانی ندارد، بنابراین بهترین زمان برای مراجعه به مشاور زمانی است که فرد آمادگی دارد و حداقل ۸ تا ۱۰ساعت با طرف مقابل درباره مسائل مختلف گفت وگو کرده است.

زن و مرد در مرحله اول به لحاظ سلامت روان ارزیابی شوند. سپس تناسب سبکهای رفتاری، خانوادگی، و همچنین سبک زندگی و تحصیلات باید مورد بررسی قرار بگیرند. که اگر این مرحله مثبت بود در مراحل دیگر باید دیدگاه کلی و رویکرد فرد به زندگی، طرز تصمیم گیری و اهداف اساسی و اولویت های هر کدام، و سرگرمی و تفریحاتی که می خواهند داشته باشند و لحظات مشترکشان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

درنهایت مشاور ارزیابی خود را به طرفین اعلام نموده وآنها را از چالشها و خطرات احتمالی پیش رو آگاه می سازد تا بدانند در صورت اخذ تصمیم مثبت یا منفی راههای پیش روی آنها چه خواهد بود.

مشاوره زوجین

زمانی که زن و شوهر زندگی را با عشق آغاز می کنند به سختی برایشان قابل باور است که چه سختی ها و مشکلاتی سر راهشان کمین کرده است. با فروکش کردن احساسات شیرین و پر هیجان، راه دشوار ساختن تفاهم و بنا نهادن بنیان زندگی نمودار می گردد. ایده آل این است که از ابتدا زوجین به دشواری های راه آگاه باشند ولی بسیار پیش می آید که مشکلاتی غیر منتظره نیز در راه نمایان شوند.

چه زمانی به مشاور مراجعه کنیم؟

  • زمانی که در می یابید مشاجرات ،زمان زیادی از وقت شما را بخود اختصاص داده اند.
  • زمانی که اعتماد بین زوجین خدشه دار شده است. این خدشه ممکن است بدلیل داشتن روابط عاطفی موازی یا پنهانکاری در مسایل مالی و طرحها و اهداف زندگی باشد.
  • زمانی که کیفیت رابطه عاطفی بین زوجین رو به کاهش نهاده و طرفین احساس سردی در روابط عاطفی دارند.
  • زمانی که صمیمیت بین دو طرف کاهش یافته و تمایلی برای در میان گذاشتن و تبادل نظر وجود ندارد.

 

خیانت و تعهد

مشاوره خیانت مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد

خیانت و تعهد یکی از پر چالش ترین مسایل پیش روی زوجین است.

خیانت و تعهد یکی از پر چالش ترین مسایل پیش روی زوجین است. بسیاری از افراد با داشتن تصورات ذهنی خودشان و شخص مقابل شان و رابطه شان را همیشه مصون از خطا تصور نموده و حتی قرار گرفتن در جایگاه “خاین” برایشان به قدری دور از ذهن است که ارزیابی چنین موضوعی را توهین آمیز تلقی می کنند.

در دنیای ارتباطات، زمین بازی روابط کلا تغییر کرده و تکنولوژی زمینه های متعددی از روابط را در اختیار افراد قرار داده که گسترش و بسط یک رابطه ظاهرا سالم دوستانه، همکارانه یا حتی فامیلی به شکلی بسیار آرام در ظاهر و تند و پیشرونده در باطن صورت می گیرد. فرد جایی بخود می آید که همسر از این رابطه مطلع گردیده و خانواده در مقابل یک بحران جدی و حتی خطر طلاق قرار گرفته یا فرد در یک رابطه مثلثی عمیق و پر دردسر فرو رفته و حتی تعهداتی به شخص سوم رابطه داده که ورای توان اوست .

در اینجا مداخله یک مشاور مجرب می تواند بحران را کنترل نموده و به طرفین فرصت ارزیابی صحیح و در صورت امکان نجات خانواده ار طلاق را بدهد.

 

طلاق

با توجه به وقوع هشتاد درصد طلاقها در پنج سال اول زندگی مشترک، نقش دریافت خدمات مشاوره در شروع زندگی روشن شده است. در نهایت در جایی که تمام تلاشها بی ثمر ماند و زوجین درفرآیند مشاوره به این نتیجه رسیدند که جدایی دستکم مانع بروز آسیبهای بیشتر به طرفین خواهد شد،فرآیند مشاوره طلاق آغاز می گردد.

در مشاوره طلاق هر دو طرف به سمت جدا شدن با حد اقل آسیب سوق داده می شوند. کاهش آسیبهای طلاق خصوصا زمانی که پای کودک یا کودکانی در میان است اهمیت بیشتری می یابد. آگاهی یافتن منطقی زوجین به این حقیقت که با طلاق تنها رابطه زوجیت زن وشوهر خاتمه می یابد و نه وظیفه والدینی آنها، بار فشار بر کودکان را بسیار کمتر کرده و با دستیابی به توافقات منصفانه و بدور از خشم و خصومت ملاقات و ارتباط میان کودکان و والدین، چشم انداز روشن تر و بدور از آسیب تری برای زوجین جدا شده و کودکان در معرض آسیب شکل می گیرد.

محمد پورعابدین
محمد پورعابدین
علاقه مند به علوم جدید و ناشناخته، طبیعت و گردشگری، هوا فضا و علوم ارتباطات.

دیدگاه ها بسته شده است