مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره خانواده تلفنی مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد 88522410
مشاوره خانواده
۹۸/۰۳/۱۹
مشاوره-تحصیلی-تلفنی-مرکز-مشاوره-،-نوروفیدبک-و-روانشناسی-کرانه-خرد-۸۸۵۴۸۹۶۰
مشاوره تحصیلی
۹۸/۰۳/۱۹

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان تلفنی / حضوری مرکز مشاوره نوروفیدبک کرانه خرد ۸۸۵۲۲۴۱۰

مشاوره کودک و نوجوان تلفنی / حضوری مرکز مشاوره نوروفیدبک کرانه خرد ۸۸۵۲۲۴۱۰

مشاوره کودک و نوجوان

مشاوره کودک و نوجوان تلفنی / حضوری

دوره کودکی و نوجوانی دو دوره بسیار مهم در زندگی است که شکل گیری بسیاری از سازوکار های روانشناختی در طی این دو مرحله اتفاق می افتد. دوره کودکی در واقع دوره یادگیری عمیق ترین و تاثیر گذارترین و حیاتی ترین و در عین حال ساده ترین اصول مورد نیاز برای زنده ماندن است.

در دوره نوجوانی  سرعت یادگیری مستقیم بسیار بیشتر میشود و نوجوان در  آستانه ورود به سن بلوغ، بر اساس تغییرات شگرفی که در ساختار ذهنی او ایجاد میشود شروع به تکمیل کردن دستاوردهای تربیت دوران کودکی می کند.

مغز نوجوان در جستجوی شناخت روابط خود با دنیای اطراف است  تا بتواند هویت مستقلی از خود تعریف نماید و به همین دلیل بسیاری از رفتارهای عجیب و دست زدن به  تجارب جدید را مورد استفاده قرار میدهد. در مغز نوجوان نوعی جریان اطلاعات در حال جریان است که نتیجه نهایی آن، تکانه های رفتاری را تعیین می کند. به همین دلیل رفتارهای نوجوانان در این سن بسیار بسیار غیر قابل پیشبینی است.

به همین دلیل  روانشناسی نوجوان بسیار از روانشناسی کودک پیچیده تر است، با آنکه برخی الگوهای ثابت رفتاری در فرد وجود دارد که حاصل از تربیت دوران کودکی است و همین الگوها وسیله ای برای پایدار شدن الگوریتم رشد در نوجوان میشود که مشاوران را برای کمک به نوجوان یاری میکند و گذر از این دوره را آسان می کند.

مشاوره تلفنی کودک و نوجوان مرکز مشاوره نوروفیدبک و روانشناسی کرانه خرد 88522410

دوره کودکی و نوجوانی دو دوره بسیار مهم در زندگی است که شکل گیری بسیاری از سازوکار های روانشناختی در طی این دو مرحله اتفاق می افتد.

در هر یک از مراحل رشد، اطلاعات والدین و مراقبین از سیر طبیعی رشد روان شناختی  و اشکالات احتمالی در این سیر، به والدین کمک می کند تا با رصد کردن اولین علایم مشکل، با کمک گرفتن از  مشاور کودک و نوجوان ، با سرعت به تصحیح رفتار تربیتی خود پرداخته و با حد اقل آسیب از هر مرحله گذر کنند.

مراحل رشدی مهم که نیازمند ارزیابی مقطعی است عبارتند از پایان سه سالگی و ورود به محیط اجتماعی محافظت شده شامل مهدکودک، مرکز نگهداری، خانه اسباب بازی و …

پایان شش سالگی و ورود به مدرسه  بعنوان اولین محیط رسمی که کودک به تنهایی ساعاتی را در این محیط سپری کرده و مکلف یه انجام وظایفی هدفمند و اطاعت از قوانین محیط می باشد.

پایان دبستان و ورود به مرحله بعدی که اولین علایم بلوغ آشکار می گردد. این مرحله بسیار حساس ، با تغییرات جسمی و روان شناختی بسیاری در کودک همراه است که چنانچه توسط مراقب هوشیار،والدین دقیق و همراهی مشاور با تجربه همراه نباشد ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی تر در دوران بعدی زندگی گردد.

همچنین برخی کودکان به دلایل خاص نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر هستند مانند کودکانی که در خانواده خود مرگ یا بیماری جدی نزدیکان را شاهد هستند یا حتی خود به بیماری محدود کننده ای مبتلا شده اند. کوذکانی که بدلایلی دچار مشکلاتی مانند اختلالات یادگیری  ،هوش مرزی یا اختلالات توجه و تمرکز/بیش فعالی از یادگیری در مدرسه و توجه مثبت آموزگار و کادر مدرسه محروم شده و برچسب ناسازگار دریافت می کنند.

همچنین خانواده های تک والدی که بدلیل فوت یا طلاق والدین به تنهایی با یکی از آنها زندگی می کنند، کودکانی که در معرض خطرات محیطی مانند محیط نا ایمن، بلایای طبیعی یا عمدی قرار گرفته اند.

کودکانی که به دلایلی مانند شغل والدین یا اجبارهای دیگر مدام محیط زندگی شان تغییر می کند و از دوستان و هم مدرسه ای های محبوب خود بدور می افتند.

محمد پورعابدین
محمد پورعابدین
علاقه مند به علوم جدید و ناشناخته، طبیعت و گردشگری، هوا فضا و علوم ارتباطات.

دیدگاه ها بسته شده است