نورو تراپی

کارورزی
۹۷/۱۲/۲۰
بیش فعالی ADHD
۹۸/۰۱/۲۵

نورو تراپی

نورو تراپی مرکز مشاوره ، نوروفیدبک و روان شناسی کرانه خرد

نورو تراپی

 

نورو تراپی

چه کسانی جهت استفاده از خدمات نوروتراپی مراجعه میکنند؟

برخی کودکان و نوجوانان با وجود داشتن هوش طبیعی ، به علت مشکلات توجه و حافظه دچار مشکلات تحصیلی می شوند. این مشکلات تحصیلی ناشی از نقص توجه ـ بیش فعالی، در این بخش پذیرش می شوند.

 

از چند سالگی کودکان کاندید استفاده از روش نوروفیدبک می شوند؟

سن تشخیص اختلال  نقص توجه ـ بیش فعالی ADHD معمولا زمان ورود به مدرسه است. چون قبل از آن،  کودک نه در معرض خواندن، نوشتن و ریاضی بوده و نه نیاز داشته برای مدت طولانی جایی بنشیند یا به چیزی توجه کند لذا غالب مراجعین بخش نوروفیدبک ۶ سال به بالا هستند.

اما در سنین بالای ۱۲ سال با علم به اینکه پاسخ به درمان کمتر از سنین پایین تر است و زمان طولانی تری نیز نیاز دارد. با این وجود، چون نوجوان نسبت به مشکلش بینش بیشتری داشته و همکاری بیشتری دارد برای همین آنها نیز کاندید مناسبی جهت نوروتراپی هستند.

روند تشخیص و پذیرش بدین شکل است که تمامی مراجعین پس از انجام ارزیابی اولیه ، انجام تستهای تشخیصی (QEEG، iva) و ویزیت روانپزشک در صورت عدم  مراجعه قبلی ، بر اساس اختلال تشخیص داده شده، درمان های مربوطه ارایه می گردد. در این بخش در مورد نقص توجه و بیش فعالی از ترکیب نوروفیدبک .  tDCS به همراه آموزش والدین در این زمینه استفاده می شود.

در مورد اختلال یادگیری از ترکیب tDCS به همراه آموزش والدین و کاردرمانی ذهنی استفاده می شود.

مراجعین زیر ۷ سالی که تشخیص نقص توجه بیش فعالی دارند و یا مراجعینی که عمده مشکل آنها تکانشگری و بیش فعالیست تا نقص توجه، از کاردرمانی، باز توانی شناختی و بازی درمانی استفاده خواهند کرد. البته جلسات رفتار درمانی نیز در صورت نیاز، برای هریک از افراد ذکر شده تنظیم میشود.

گروه دیگر مراجعین این بخش، افراد طبیعی و سالمی هستند که قصد ارتقا عملکردشان را دارند یا مشخصا در صدد ارتقا توجه و تمرکزشان هستند. مثل دانش آموزان یا دانشجویانی که می خواهند برای آزمونی خاص ، خود را آماده کنند . مانند کنکور کارشناسی یا کارشناسی ارشد.

 

این درمان ها برای بزرگسالانی با تشخیص های زیر نیز انجام می شود:

 افسردگی های خفیف و افسرده خویی، اختلالات اضطرابی، اختلالات خواب، میگرن، وزوز گوش و مشکلات حافظه در سالمندی.

 

 

تاثیر نورفیدبک (قبل و بعد از نورو تراپی)

 


محمد پورعابدین
محمد پورعابدین
علاقه مند به علوم جدید و ناشناخته، طبیعت و گردشگری، هوا فضا و علوم ارتباطات.

دیدگاه ها بسته شده است